21 Mart 2016 Pazartesi

Sıkılmış havlu

İçim sıkılmış havlu gibi derdi anneannem. Ne demek istediğini pek anlamazdım küçükken. Yıllar geçti ve  ben  yetişkinliğe doğru yol aldım.
Şimdi ben de evin içinde  içim sıklmış havluya döndü diye dolanıyorum...
Bir süredir ruh halim öyle beter ki. Canım çok sıkkın . Biliyorum siz de öylesiniz.
Ülkece içinde bulunduğumuz çaresizlik , korku ve kaygı içimdeki " havluyu iyice sıkıyor."
Ankara ve İstanbul'da kalabalık merkezlerde bombalar patlıyor. Genç, yaşlı, kadın, çocuk masum çocuklar ölüyor ve yaralanıyor. Halk, terör korkusundan evlerine kapanmış. Herhangi bir ortadoğu ülkesinden farkımız kalmadı.  Ya Sur ve Cizre'de aylardır süren katliama ne demeli ; bilmiyorum. Galiba,Güney doğuda iç savaş tehkesi artık realiteye dönüşüyor!! Kadın şiddeti ülkede almış yürümüş. Çocuk taciz haberleri gündemden düşmüyor. Hukuksuzluk diz boyu. Akademisyenler, gazeteciler yok yere tutuklanmış. Bazı basın kuruluşlarına el konulmuş. Hırsızlık ve yolsuzluk almış yürümüş. Hırsızlar ellerini kollarını sallayarak dolaşırken,  2-3 yıl öncesine kadar hükümetin işine yarayan parallelci işadamları tutuklu ve Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle tweet atanlara bile dava açılıyor
TBMM ise fezlekeleri gündeminde tutmaya kararlı. Bence, AKP'nin asıl amacı HDP'yi kapattırmak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın felsefesi ise bence çok açık "  amaca ulaşmak için her araç meşrudur"Şimdi  bir de Anayasa Mahkemesine taktı. Can Dündar ve Erdem Gül'ü yeniden tutuklatmak istiyor.   Başbakan  Ahmet Davutoğlu'da Tayyip Erdoğan'ı.kuklası olarak başarılı Kayseri Pazarlığı sayesinde daha fazla Suriyeli mülteci karşılığında ülkeyi 6.6 milyar Euro'ya sattı.

Off sorunlar saymakla bitmiyor.  Çok canım sıkılıyor. Havluyu bir daha yıkasammı acaba?Hiç yorum yok:

Yorum Gönder